Cesta - DEV

Szrenica je překrásný dominantní vrchol v hlavním hřebeni Krkonoš, s nadmořskou výškou 1362 m. Tyčí se nad Szklarskou Porębou a vede na něj dvojsedačková lanová dráha z polské strany. Na vrcholku stojí známá horská chata Szrenica, vrchol hory je pokryt žulovým suťoviskem. Trasa poskytuje mnoho výhledů z hlavního hřebene na polskou i českou stranu. Vede nádhernými partiemi Krkonoš.

Jak se k nám dostanete NEW

Na Labské boudě se sbíhá několik značených turistických tras. Níže naleznete pro nejčastější výchozí místa popisy oblíbených cest, jejichž odkazy vedou přímo do map.

ZÁCHRANNÁ SLUŽBA VRCHOLKY HOR

Labská bouda je jedním ze zakládajících členů Záchranné služby vrcholky hor z.s.

Naši zaměstnanci i technika se podílí na záchranných a pátracích akcích v přilehlém horském terénu. S námi je na horách bezpečněji.  

Labská bouda slaví...

V listopadu 1965 vyhořela původní Labská bouda do základu a v listopadu 1975 byla slavnostně otevřena v současné podobě.

V roce 2015 tak slavíme dvě velká výročí a rozhodli jsme se na to upozornit padesátiprocentní slevou na ubytování po celý měsíc listopad.

Záchranná služba vrcholky hor se stává ostatní složkou IZS

Záchranná služba vrcholky hor z. s. uzavřela dne 25.11.2014 dohodu o plánované pomoci na vyžádání s Českou republikou - Hasičským záchranným sborem Královehradeckého kraje. Mezi zákládající členy Záchranné služby vrcholky hor patří Luční i Labská bouda.

Vánoce a Silvestr 2014

Přivítejte příchod Nového roku 2015 na Labské boudě - v hotelu s překrásným výhledem do Labské rokle a na hřebeny Krkonoš.

I pro letošní rok jsme pro Vás připravili nabídku prožití vánočních svátků a Silvestra uprostřed jedinečné přírody. Přijeďte objevovat a obdivovat krásu Krkonoš. Není nic romantičtějšího než novoroční procházka  k pramenům Labe nebo Pančavskému vodopádu.

Letní doprava zdarma

Protože se jaro blíží z nížiny do stále vyšších sfér, zahajujeme v souladu se stavem vozovky letní dopravu na Labskou boudu. Pro hosty ubytované v ekonomických pokojích a v pokojích  standard na víkend poskytujeme nově víkendovou dopravu ZDARMA. 

Na běžkách k Labské boudě - fotoreportáž

Na Vaše časté dotazy ohledně sněhových podmínek a  možnosti jízdy na běžkách v okolí Labské boudy jsme dnes ráno vyslali našeho fotoreportéra na průzkum. Dle jeho hlášení je cesta z Horních Míseček cca 100 m nad Jilemnickou boudou z části strojově upravena a vzhledem ke krásnému počasí je výlet k nám na Labskou boudu doporučován...

Lyžníci na Labské boudě 22. a 23. března 2014

U příležitosti 101. výročí úmrtí Bohumila Hanče a Václava Vrbaty zveme všechny lyžníky v dobové výstroji a milovníky hor k setkání na Labské boudě.

Mimořádná valentýnská nabídka

Valentýnský víkend pro páry na Labské boudě 2 noci za cenu 1! Využijte jedinečnou možnost pobýt na Valentýna v romantickém prostředí krkonošských vrcholků. Valentýnský víkend zahrnuje ubytování se snídaní pro páry v termínu 14.2 - 16.2.2014 v nedávno otevřených pokojích standard.

Labská bouda v srdci Krkonoš - Víkend

Zajímavé informace o Labské boudě můžete shlédnout v TV archivu pořadu Víkend Televize Nova. Dozvíte se něco o zimních zásobách, ale i o historii našeho hotelu.

U nás je sněhu dost - vytáhnětě běžky

Hřebeny Krkonoš pokryla souvislá vrstva sněhu. Běžecké trasy jsou upravovány a leží na nich až 30 cm prašanu. Lokální tratě v okolí Labské boudy jsou již projeté. Zastavte se na gulášek na Luční nebo Labské boudě, restaurace jsou pro Vás stále otevřeny!

Otevření Labské boudy - Retro z roku 1975

V archivu pořadu ČT24 Retro můžete shlédnout historické záběry původní Labské boudy, její požár i výstavbu stávající boudy a krátké sestřihy z jejího provozu.

Stroj času: jak Labská bouda lehla popelem a nahradil ji kolos

Článek o historii Labské boudy vyšel 11. září 2013 na serveru iDnes.cz. Autorem je Pavel Baroch.
Přejeme pohodové čtení.

 

Otevřeny nové pokoje

Po několikaměsíční rekonstrukci jsme otevřeli nové pokoje označované jako kategorie STANDARD. Společně s otevřením nového venkovního bufetu před dvěma týdny tak jde o další mezník při znovuoživování zašlé slávy Labské boudy.

Zkraťte si cestu k prameni Labe autobusem

Od 12. května je v provozu pravidelná autobusová doprava z Horních Míseček na Zlaté návrší u Vrbatovy boudy. Pramen Labe i Labská bouda jsou tak dostupné i pro ty, kterým by se pěšky do kopce nechtělo ...

Labská bouda dostupná už i pro cyklisty

Od 28. dubna je průjezdná cyklistická a turistická trasa s asfaltovým povrchem vedoucí z Horních Míseček na Labskou boudu.

Historický závod o čestnou cenu Bohumila Hanče

24. 3. 2013 v 10 hodin startuje na Labské boudě retro závod lyžníků na 15 km v dobové ústroji, trasa téměř kopíruje 1. kolo památného závodu z roku 1913. Součástí rychlostního závodu je i "závod turistický".

Třetí setkání milovníků sněžnic - Inook Fest

se koná víkendu 22.-24. února 2013. V pátek je sraz na Labské boudě, kde začíná filmový festival EXPEDIČNÍ KAMERA 2013. Na sobotu je plánovaný přechod na Luční boudu a přednáška horského vůdce Josefa Milfaita.

Památkáři chtějí chránit Labskou boudu

O zařazení Labské boudy na seznam národních kulturních památek usiluje josefovská pobočka NPÚ. Jde o  unikátní stavbu moderní architektury.

Druhé setkání milovníků sněžnic - Inook Fest

Již na druhé setkání milovníků turistiky na sněžnicích se těšte o víkendu 25.-27. ledna 2013. V pátek je sraz na Labské boudě. Na sobotu je plánovaný přechod na Luční boudu. Po oba večery připraven program.

První setkání milovníků sněžnic - Inook Fest

Na první setkání milovníků turistiky na sněžnicích se těšte o předvánočním víkendu 21.-23. prosince. Utečte z převánočního shonu, koneckonců dárky seženete klidně i na Štedrý den ráno...

Luční bouda přebírá od září provoz Labské boudy

Provozovatelé Luční boudy se rozhodli zachránit další vrcholovou boudu v Krkonoších a od 1. září letošního roku tak přebírají i provoz na boudě Labské.

  • logo_hannah_2_200x63.png