Labská bouda slaví...

V listopadu 1965 vyhořela původní Labská bouda do základu a v listopadu 1975 byla slavnostně otevřena v současné podobě.

V roce 2015 tak slavíme dvě velká výročí a rozhodli jsme se na to upozornit padesátiprocentní slevou na ubytování po celý měsíc listopad.

„Před padesáti lety, přesně 6. listopadu 1965, neopatrní řemeslníci zapálili historickou budovu Labské boudy a o deset let později, 15. listopadu 1975, byla otevřena nová budova, kterou dnes všichni návštěvníci znají. Na místě Labské boudy se prodával kozí sýr, mléko a kořalka už od roku 1830, tehdy šlo o malou budku z kamení, kůry a roští. Dnes se snažíme napravit socialistický realismus a Labské boudě jsme letos v rámci pokračující rekonstrukce vtiskli přívětivější podobu. A chceme, aby se na ten pokrok přišli lidé podívat,“ uvedla Klára Sovová.

Labskou boudu provozuje společnost AEZZ, a.s., která vlastní také Luční boudu a v obou horských hotelech čepuje vlastní pivo Paroháč. Nákladná rekonstrukce je plánována až do roku 2020, kdy by měla být Labská bouda upravena tak, aby vyhovovala standardům, které vyžadují turisté v 21. století, a zároveň byla maximálně ekologicky neutrální.

„Padesátileté a čtyřicetileté, tedy dvojité kulaté výročí najednou se opakuje maximálně jednou za deset let a my jsme si proto připravili řádné oslavy, které rozhodně stojí za výšlap do 1340 metrů a zážitek z listopadových Krkonoš,“ řekla Klára Sovová.

 

Slevu Vám poskytneme při rezervaci ubytování  na tel. 733 740 888 nebo emailu info@lucnibouda.cz.

  • logo_hannah_2_200x63.png