Luční bouda přebírá od září provoz Labské boudy

Provozovatelé Luční boudy se rozhodli zachránit další vrcholovou boudu v Krkonoších a od 1. září letošního roku tak přebírají i provoz na boudě Labské.

Oba horské hotely tak budou nabízet stejný standard služeb, budou například točit pivo Paroháč z minipivovaru na Luční boudě, budou navzájem propojeny a budou poskytovat zajímavé pakety služeb pro turisty, kteří přecházejí Krkonoše v létě i v zimě.

Těsně před rozpadem jsme před 8 lety zachránili už Luční boudu a domníváme se, že podobně razantní zásah je nyní potřeba na Labské boudě. Kvůli časté výměně provozovatelů a kvůli nízkým investicím Labská samozřejmě utrpěla šrámy, ale jsme přesvědčeni, že ji dokážeme rychle postavit na nohy. Už od 1. září by měl být poznat rozdíl v kvalitě služeb,“ uvedla spolumajitelka Luční boudy Klára Sovová.

Společnost AEZZ koupila Luční boudu v roce 2003, otevřela ji v roce 2004 a do jejích oprav investovala v uplynulých devíti letech přes 25 milionů korun, takže kdysi chátrající dům proměnila ve fungující hotel. Předsedkyně představenstva Klára Sovová investovala rovněž nemalé množství prostředků a času do propagace Luční boudy a organizování kulturních akcí, stejně tak jako do stavby minipivovaru, který vyrábí originální pivo Paroháč.

Na Labské boudě má společnost rovněž velké plány a chce významně zkvalitnit její fungování. „Myslíme si, že i přes výhrady k architektonické stránce Labské boudy má tato chata na horách své místo a pro turisty je důležitým záchytným bodem. Obnovení její zašlé slávy je podle nás lepší než všechny ostatní dosavadní plány.“ řekla Klára Sovová.

  • logo_hannah_2_200x63.png